logo-poseptej

Richard při práci na home office dělal práci za jiného kolegu a po anonymním nahlášení zjistil, že nebyl sám

Jelikož pracuji v IT firmě, i mě postihl v pandemii nařízený Home office. Z počátku jsem si to užíval, ale 2 roky doma nikdo sedět nechce. S příchodem pandemie vyplulo na povrch spoustu věcí, třeba to, jakým způsobem kolegové pracují. Všiml jsem si, že někteří, včetně mě, neumí v domácím prostředí rozdělit práci a soukromý život. Jinými slovy – pracují nonstop. A pak tu byli tací, kteří situace využívali. Nepracovali téměř vůbec, jen občas udělali něco málo, aby se neřeklo.  

Začínalo mě to ubíjet, protože jsem začal dělat práci za ostatní a už jsem neměl téměř žádný volný čas. Pracuji ve velkém korporátu, který se o nás snaží starat. Kromě pravidelných teambuildingů v týmech, benefitů a různých vzdělávacích kurzů zdarma nám nově pořídili i POŠEPTEJ, které jsem velmi uvítal. Anonymně jsem tak mohl nahlásit, že nejsem spokojený s prací kolegy. Nakonec se zjistilo, že jsem nebyl jediný, kdo za něj dělal jeho práci.  

Vedení to vyřešilo velmi zajímavým způsobem. Zadali mu samostatný projekt k vypracování. A on místo toho, aby to vytvořil, dal výpověď, protože věděl, že to nedokáže. A tak se vlastně přiznal k tomu, že nezvládá svoji práci a na svém místě nemá co dělat. Až po jeho výpovědi jsme se o tom mezi kolegy začali mluvit a zjistili jsme, že jsme měli stejný problém téměř všichni.  

Aktuálně máme nového kolegu a konečně se vše vrátilo do starých kolejí a já jsem spokojený, protože mám konečně nějak volný čas na sebe i svoji rodinu.  

Richard B.